Polki rozegrały jedno z najlepszych spotkań w mistrzostwach i dzięki niespodziewanej porażce Szkocji z Turcją (1:3) wciąż mają szansę na zajęcie drugiej lokaty premiowanej awansem do elity. W ostatnim pojedynku turnieju muszą pokonać Rosjanki, które wysoko wygrały wszystkie dotychczasowe mecze.

W pojedynku z Litwinkami podopieczne Macieja Wrzesińskiego miały wyraźną przewagę, ale w pierwszej kwarcie nie potrafiły wykorzystać dwóch krótkich rogów. Lepiej radziły sobie po indywidualnych akcjach, które na gole zamieniła Amelia Katerla, a tuż przed końcem drugiej kwarty Paula Sławińska podwyższyła wynik po krótkim rogu.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do biało-czerwonych. Rywalki dwukrotnie zmniejszały straty do dwóch bramek, ale dobrze broniące Polki nie pozwoliły na więcej.

Polska - Litwa 5:2 (3:0)

Bramki: dla Polski - Amelia Katerla - trzy (8, 12, 27-karny), Paula Sławińska (20-krótki róg), Magdalena Zagajska (39-krótki róg); dla Litwy - Samanta Jakovleva - dwie (22-krótki róg, 29-krótki róg).