Dziennik Gazeta Prawana logo

MŚ w kolarstwie przełajowym. Zwycięstwo Mathieu van der Poela

2 lutego 2020, 17:50
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
mid-epa08188126
<p>Mathieu van der Poel</p>/PAP/EPA
Holender Mathieu van der Poel obronił w szwajcarskim Dubendorfie tytuł mistrza świata elity w kolarstwie przełajowym. Na mecie wyprzedził o blisko półtorej minuty Brytyjczyka Thomasa Pidcocka oraz o 1.45 Belga Toona Aertsa.

Tuż za podium uplasował się kolejny Belg Wout van Aert, który triumfował trzykrotnie w latach 2016-18. Polacy nie startowali.

Van der Poel prowadził od startu do mety i już po pierwszym z siedmiu okrążeń trasy zdobył bezpieczną przewagę. Po tęczową koszulkę sięgnął po raz trzeci - poprzednio zwyciężył w 2015 i 2019 roku.

Holender wywodzi się z kolarskiej rodziny. Jego ojciec, Adrie van der Poel, trumfował na szosie w najsłynniejszych klasykach, jak Liege-Bastogne-Liege czy Amstel Gold Race, a dziadkiem od strony matki był zmarły jesienią ubiegłego roku Raymond Poulidor, legenda francuskiego kolarstwa. Mathieu odnosi sukcesy także na szosie. W ubiegłym roku wygrał klasyki Dward Door Vlaanderen i Amstel Gold Race oraz wyścig etapowy Tour of Britain. W igrzyskach olimpijskich w Tokio chce zdobyć medal w... kolarstwie górskim. Jest aktualnym mistrzem Europy w tej dyscyplinie.
 

Wyniki:
1. Mathieu Van Der Poel (Holandia) - 1:08.52
2. Thomas Pidcock (Wielka Brytania) strata 1.20
3. Toon Aerts (Belgia) 1.45
4. Wout van Aert (Belgia) 2.04
5. Laurens Sweeck (Belgia) 2.32
6. Michael Vanthourenhout (Belgia) 3.12

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj