Reklama

"Cavaliada podlega najnowszym zaleceniom służb państwowych, dlatego też z ogromnym żalem zmuszeni jesteśmy poinformować o odwołaniu zawodów Cavaliada Warszawa w dniach od 12 do 15 marca. Jesteśmy także świadomi, że w ostatnich dniach sytuacja w Polsce staje się coraz poważniejsza, a wydarzenia, w tym zawody sportowe o charakterze międzynarodowym są odwoływane" - napisał Komitet Organizacyjny Cavaliada Tour w oświadczeniu przesłanym PAP.

Komitet zapewnił, że zrobił wszystko, by to wydarzenie było równie wspaniałe i bezpieczne, jak wszystkie dotychczasowe spotkania cavaliadowej rodziny. Nie ma jednak wpływu na czynniki losowe.

Zdaje sobie także sprawę, że sezon halowy zawodów jeździeckich wkrótce się skończy, dlatego mimo najszczerszych chęci, nie ma możliwości aby przesunąć organizację zawodów w Warszawie na późniejszy termin.

Reklama

Resort zdrowia poinformował w niedzielę, że wykryto dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z woj. mazowieckiego i mężczyzny z woj. śląskiego, którzy przebywają w szpitalach w Warszawie i w Raciborzu. Łącznie w Polsce wirusa potwierdzono dotąd u ośmiu osób.

Reklama

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 102 tys. przypadków zakażenia i prawie 3,5 tys. zgonów spowodowanych wirusem.

Międzynarodowe zawody jeździeckie Cavaliada, to cykl halowych zmagań sportowych. Jej celem jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).

W ostatniej edycji zawody pod patronatem narodowym prezydenta Polski Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości odbyły się dotychczas: w Poznaniu (28.11-1.12. 2019), w Lublinie (30.1-2.2.2020) i Krakowie (20-23.2.2020).