Słynny kierowca wydał oświadczenie, aby położyć kres spekulacjom na temat swego stanu zdrowia. Napisał, że środkiem ostrożności było unikanie spotkań z ludźmi w ostatnim czasie. „Nie miałem żadnych objawów choroby” – dodał.

Reklama

Na początku marca Hamilton uczestniczył w wydarzeniu charytatywnym w Londynie. Obecni byli także m.in. brytyjski aktor Idris Elba i Sophie Trudeau, żona premiera Kanady. U obydwojga później zdiagnozowano koronawirusa.

„Rozmawiałem z lekarzem i dwa razy się upewniałem, czy muszę zostać poddany testowi na koronawirusa. Inna sprawa, że inni ludzie bardziej potrzebuję takich testów ode mnie. W ostatnim czasie pozostawałem w izolacji i stosowałem się do wszelkich zaleceń, m.in. regularnego mycia rąk” – przyznał zawodnik teamu Mercedes GP.

Hamilton zwyciężał w MŚ Formuły 1 w 2008, 2014, 2015, 2017, 2018 i 2019 roku. Do tej pory wygrał 84 wyścigi; pierwszy – GP Kanady w 2007 roku.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się nowy sezon F1. Ze względu na pandemię koronawirusa nie doszły lub nie dojdą do skutku w pierwotnych terminach zawody GP w Australii, Bahrajnie, Chinach, Wietnamie, Holandii, Hiszpanii i Monako. Jeśli nie będzie zmian, pierwszy wyścig odbędzie się w Azerbejdżanie 7 czerwca.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Globalnie odnotowano już ok. 286 tys. przypadków zarażenia wirusem i ok. 11,8 tys. zgonów.