Epidemia koronawirusa w Polsce i na świecie sparaliżowała cały sektor sportowy. Dlatego razem ze związkami zawodowymi koszykarzy i piłkarzy apelujemy do ministra sportu o zwołanie obrad, w celu stworzenia jakiegoś planu naprawczego, który dotyczyłby pomocy zawodnikom, klubom, działaczom w wyjściu z tego kryzysu” – powiedział reprezentant Polski Krystian Dziubiński, szef Stowarzyszenia Zawodników Hokeja na Lodzie.

Reklama

Zdaniem pomysłodawców apelu (sportowców oraz Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu) w takich „obradach” powinni wziąć też udział przedstawiciele sponsorów, wspierających sport.

Podkreślili, że zakończone przedwcześnie rozgrywki ligowe, odwołane turnieje i imprezy narażają na straty wszystkich związanych z rynkiem sportowym, a nadzwyczajne okoliczności mogą wywoływać konflikty.

Tymczasem sektorowi potrzeba solidarności, konstruktywnej współpracy oraz dialogu i komunikacji pomiędzy wszystkimi interesariuszami, zgodnie z fundamentalną dla świata sportu zasadą fair play” – napisano w apelu.