Liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech z powodu pandemii koronawirusa przekroczyła w sobotę 10 tysięcy, najwięcej na świecie.

Reklama

Ponowne rozgrywanie meczów jest nierealne. Jutro zaproponuję przedłużenie zakazu dotyczącego wszystkich zawodów sportowych, na każdym poziomie i kategorii, na cały kwiecień – stwierdził Spadafora na łamach „La Repubblica”.

Ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród włoskich kibiców piłkarska Serie A ma przymusową przerwę od 9 marca. Z kolei na przyszły rok przełożone zostały futbolowe mistrzostwa Europy, a także największa sportowa impreza na świecie – letnie igrzyska olimpijskie w Tokio.

Spadafora dodał, że zawieszenie należy rozszerzyć na wszystkie treningi, które do tej pory nie były zakazane w związku z niepewnością, kiedy odbędzie się olimpiada w japońskiej stolicy.

Reklama

Minister podkreślił, że opracowany jest plan pomocy o wartości 400 milionów euro dla wszelkich sportowych stowarzyszeń i klubów amatorskich i wezwał Serie A do zaakceptowania „poważnej chęci zmian”.

W sobotę Juventus poinformował, że osiągnął porozumienie ze swoimi piłkarzami oraz trenerem Maurizio Sarrim w sprawie obniżki płac, która pozwoli zaoszczędzić mistrzom Włoch 90 milionów euro. Bramkarzem turyńskiego zespołu jest Wojciech Szczęsny.