Bergamo to obok Brescii jedno z miast-epicentrum pandemii koronawirusa w Italii, a szpital Jana XXIII w tym mieście jest we Włoszech symbolem walki z chorobą COVID-19.

Reklama

Akcję internetową prowadził znany we Włoszech aktor i komik Frank Matano. Sprzedano m.in. okulary, w których 20-letnia Pellegrini zdobyła złoto igrzysk w Pekinie (2008).

W dorobku oprócz mistrzostwa olimpijskiego ma także srebro z Aten (2004) - oba wywalczone na 200 metrów stylem dowolnym. Ponadto sięgnęła po siedem mistrzowskich tytułów czempionatu globu. W Rio de Janeiro, gdzie była chorążym olimpijskiej reprezentacji Włoch podczas ceremonii otwarcia, zajęła na swoim koronnym dystansie czwarte miejsce. Igrzyska w Tokio, w których ma zamiar wystąpić, będą jej piątą olimpiadą.

Na razie jej przygotowania do tego startu, przesuniętego o rok, zostały wstrzymane ze względu na kwarantannę z powodu pandemii koronawirusa.

Pellegrini nie traci jednak motywacji. Na jednym ze swoich profili na portalu społecznościowym zamieściła zdjęcie z domowego treningu w Weronie, w którym uczestniczy także jej pupil – buldog francuski. Zdjęcie podpisała: „Jesteśmy gotowi do występu w cyrku, olimpiada to inna sprawa”. Pies o imieniu Vanessa wskakuje bowiem na plecy pływaczki wykonującej ćwiczenia statyczne na macie.

Do Pellegrini wciąż należy rekord świata na 200 m kraulem - 1.52,98. Pobiła go w trakcie mistrzostw globu w Rzymie w 2009 roku.