Awans do Bundesligi wywalczyła drużyna Denisa Szczęsnego TUSEM Essen.

Reklama

Władze Bundesligi podjęły taką decyzję po konsultacji z 36 klubami dwóch najwyższych klas rozgrywkowych. Zdecydowana większość głosowała za zakończeniem sezonu.

Ostateczną kolejność ustalono na podstawie dotychczasowej tabeli i specjalnego ilorazu - punkty podzielone przez liczbę spotkań, pomnożone razy 100 i zaokrąglone do jednego miejsca po przecinku.

Szkoleniowcem zespołu z Kilonii, który po raz 21. triumfował w Bundeslidze, jest jeden z najlepszych w przeszłości piłkarzy ręcznych świata Czech Filip Jicha. To jego pierwszy tytuł w samodzielnej karierze trenerskiej. Obok jego ekipy start w Lidze Mistrzów 2020/21 wywalczył też srebrny medalista mistrzostw Niemiec - SG Flensburg-Handewitt Michała Jureckiego, który jednak w następnym sezonie będzie graczem Azotów Puławy.

Reklama

W Pucharze EHF (odpowiedniku piłkarskiej Ligi Europy) zagrają SC Magdeburg Chrapkowskiego, TSV Hannover-Burgdorf i Rhein-Neckar Loewen. W ekstraklasie nie będzie spadków, a rozgrywki w przyszłym sezonie powiększono do 20 drużyn.

Niedawno kanclerz Angela Merkel z powodu epidemii koronawirusa zabroniła organizacji imprez masowych do 31 sierpnia, w związku z czym mecze Bundesligi bez kibiców nie przyniosłyby klubom dochodów. W Niemczech zarażonych jest ponad 147 tysięcy osób, a zmarło prawie pięć tys