Rywalizacja w obecnej edycji Ligi Mistrzów wstrzymana została przed 1/8 finału. Rywalem PGE VIVE Kielce na tym etapie rozgrywek miało być Celje Pivovarna Lasko, a Orlen Wisły Płock - Telekom Veszprem. Do ćwierćfinału bezpośrednio awansowali zwycięzcy grup w zasadniczej części rozgrywek - Barcelona i THW Kiel.

Reklama

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zadecydowała jednak w piątek o skróceniu sezonu. Nie odbędą się spotkania 1/8 i 1/4 finału. Do Final Four Ligi Mistrzów awansowały po dwie najlepsze drużyny obu grup: THW Kiel, Telekom Veszprem, Barcelona i Paris St. Germain. Finałowy turniej odbędzie się 28 i 29 grudnia w niemieckiej Kolonii.

Decyzja europejskiej federacji oznacza koniec sezonu dla polskich drużyn PGE VIVE Kielce i Orlen Wisły Płock. Wcześniej bowiem zakończone zostały rozgrywki polskiej ekstraklasy. Mistrzem kraju już po raz 17. został zespół z Kielc, a ich odwieczny rywal z Płocka zajął drugie miejsce. Trzecia lokata przypadła Górnikowi Zabrze.

W Final Four LM piłkarek ręcznych, który odbędzie się w dniach 5-6 września w Budapeszcie, wystąpią: Metz Handball, Team Esbjerg, Gyoeri Audi ETO KC i Brest Bretagne Handball. EHF postanowiła także, że nie odbędzie się finałowy turniej Pucharu EHF mężczyzn, zaplanowany na 29-30 sierpnia w Berlinie. W pozostałych pucharach (EHF kobiet, Challenge Cup kobiet i mężczyzn) nie zostaną już rozegrane żadne mecze.