Powołane ciało doradcze będzie działało przy Komisarzu Ligi. Jego zadaniem będzie monitorowanie i analizowanie sytuacji oraz opracowanie zasad funkcjonowania pod względem bezpiecznego rozpoczęcia nowego sezonu zgodnie z planem, w pierwszej połowie września 2020 roku. Prace zespołu zostały podzielone na trzy fazy: zbieranie zaleceń, konsultacje wewnątrz-zespołowe i udostępnienie wniosków w formie programu "Otwarcie hal" - napisano w przesłanym PAP komunikacie.

Reklama

Wszyscy widzimy jak trudna jest obecnie sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. Od dłuższego czasu analizujemy wszystkie aspekty, które pozwolą nam rozpocząć nowy sezon we wrześniu. Chociaż wydaje się, że czasu jest dużo, bierzemy pod uwagę, że za kilka miesięcy sytuacja się w pełni nie uspokoi. Chcąc bezpiecznego powrotu ligowej piłki ręcznej na jesień, już dziś postanowiliśmy bardzo dokładnie się do tego przygotować. Wierzymy, że te kilka miesięcy pozwoli nam wprowadzić wszystkie zalecenia zespołu w życie – skomentował komisarz PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet Piotr Łebek.

Zapewniono jednocześnie, że powołany zespół będzie także otwarty na to, by podzielić się wypracowanymi wnioskami z innymi ligami sportów halowych.

Plan "Otwarcie hal" ma za zadanie wspomóc w doprowadzeniu do ponownego, bezpiecznego otwarcia obiektów sportowych, najpierw dla zawodników, a następnie dziesiątek tysięcy kibiców - napisano.

Świat sportu wykazuje się dużą solidarnością. Od początku trudności wywołanych przez koronawirusa, jesteśmy w kontakcie z prezesami innych lig zawodowych w Polsce. Widząc ogrom wyzwań jakie nas czekają w najbliższym czasie, postanowiliśmy dobrze przeanalizować wszystkie elementy umożliwiające bezpieczny powrót sportowców do hal. Analizami i rekomendacjami z przyjemnością się podzielimy - dodał prezes Superligi Marek Janicki.

W skład medycznego zespołu doradczego weszli m.in. lekarze Andrzej Trybusz, Elżbieta Lipska, Piotr Rudnicki, Edyta Majorczyk i Dariusz Nawarecki.

Z powodu pandemii koronawirusa sezon piłki ręcznej w Polsce został nagle przerwany. Postanowiono nie wznawiać rozgrywek, a mistrzami kraju ogłoszono u kobiet MKS Perłę Lublin i u mężczyzn PGE VIVE Kielce.