Firma PGE Polska Grupa Energetyczna wydała komunikat, w którym poinformowała, że rozwiązała umowę z kieleckim klubem piłki ręcznej za porozumieniem stron.

Reklama

Po wycofaniu się firmy VIVE Textile Recycling, Klub znalazł drugiego sponsora tytularnego. Propozycja nowej nazwy drużyny, zgodnie z zapisami w umowie, została przedstawiona PGE przez Zarząd Klubu. Ze względów wizerunkowych PGE nie udzieliła zgody na zaproponowane rozwiązanie – napisano w komunikacie.

Jak zaznaczono, w związku z tym klub wystosował wniosek o rozwiązanie umowy pomiędzy PGE a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2020 r.

PGE przychyliła się do zaproponowanego przez Klub rozwiązania, biorąc pod uwagę przedstawione przez Stowarzyszenie argumenty o charakterze finansowo-ekonomicznym oraz kierując się dobrem zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej Klubu – napisano w oświadczeniu.

Na razie nie będziemy szerzej komentować tej sprawy. Wszystko wyjaśni się przed rozpoczęciem nowego sezonu – powiedział Paweł Papaj, dyrektor do spraw marketingu w kieleckim klubie.

PGE w komunikacie zwróciło uwagę, że dzięki zaangażowaniu największej polskiej grupy energetycznej drużyna Klubu Sportowego VIVE Kielce osiągała sukcesy w Polsce oraz Europie. Zawodnicy z logo PGE na koszulkach zdobyli 3 Mistrzostwa Polski, 2 Puchary Polski oraz awansowali do Final Four Ligi Mistrzów EHF – zaznaczono.

Od 1 lipca nazwa 17-krotnego mistrza Polski brzmiała PGE Kielce. Stało się tak po tym, gdy Bertus Servaas zdecydował, że jego firma VIVE Textile Recycling wycofuje się ze sponsorowania klubu. W najbliższym czasie ma się okazać, kto będzie nowym sponsorem drużyny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ponownie będą to dwie firmy, szczegóły nie są na razie znane.