Sosa uzyskał dziewięć sekund przewagi nad Hiszpanem Mikelem Landą (Bahrain-McLaren) oraz 11 nad Evenepoelem, który w ten sposób przypieczętował czwarty w karierze sukces w wyścigu etapowym. Majka stracił do Sosy 44 sekundy.

W opinii fachowców 20-letni Evenepoel ma przed sobą wielką przyszłość. Jest aktualnym mistrzem Europy elity w jeździe indywidualnej na czas oraz wicemistrzem świata w tej konkurencji. Potrafi też jeździć w klasykach, co udowodnił przed rokiem triumfując w Clasica San Sebastian.

Reklama

W klasyfikacji generalnej Belg wyprzedził o 30 sekund Landę oraz o 1.12 swojego kolegę klubowego Portugalczyka Joao Almeidę. Majka po ostatnim etapie awansował z 32. na 24. miejsce, a do zwycięzcy stracił 6.48.

Z kolarzy polskiej ekipy CCC najlepiej wypadł Hiszpan Victor de la Parte, kończąc wyścig na 11. pozycji ze stratą 3.30. Jego koledzy zostali sklasyfikowani na odległych miejscach: 71. Kamil Gradek - strata 29.03, 82. Kamil Małecki - 33.33 oraz 104. Szymon Sajnok - 43.15.

Dookoła Burgos był pierwszym wyścigiem etapowym z udziałem wielu kolarzy z czołówki światowej po czteroipółmiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.