Liderami brytyjskiej ekipy będą 23-letni Egan Bernal, który był najlepszy przed rokiem, oraz cztery lata starszy triumfator Giro d'Italia 2019 Richard Carapaz z Ekwadoru.

Reklama

Egan znów spróbuje zdobyć żółtą koszulkę podczas Tour de France. Poza tym bardzo się cieszymy, że w tym wyścigu zadebiutuje Carapaz - skomentował szef ekipy Dave Brailsford.

Jak wytłumaczył, głównym celem 34-letniego Thomasa - zwycięzcy z 2018 roku - będzie w tym roku mający się rozpocząć 3 października wyścig Giro d'Italia, a opuszczający zespół po sezonie 35-letni Froome - czterokrotny triumfator "Wielkiej Pętli" - ma się skupić na przygotowaniach do Vuelta a Espana (od 20 października).

Chris to legenda kolarstwa. Po licznych kontuzjach nie jest wciąż w optymalnej formie. Chcemy mu pomóc sięgnąć po kolejny laur w wielkiego touru, a Vuelta daje mu trochę więcej czasu na przygotowania - zaznaczył Brailsford.

I dodał: Analizowaliśmy się, jaki skład stworzy nam największe szanse, by walczyć o kolejne zwycięstwo w Tour de France. I stąd taka decyzja. Mamy zespół pełen pasji, zjednoczony wspólnym celem, gotowy do wykonania tego zadania".

30-letni Kwiatkowski, mistrz świata z Ponferrady sprzed sześciu lat, po raz siódmy wystąpi w najbardziej prestiżowej imprezie kolarskiej. Najlepszy wynik osiągnął w debiucie w 2013 roku, kiedy był jedenasty.

Skład Ineos Grenadiers na TdF 2020: Andrey Amador, Egan Bernal, Richard Carapaz, Jonathan Castroviejo, Michał Kwiatkowski, Luke Rowe, Pavel Siwakow, Dylan van Baarle.