Leworęczny zawodnik jest wiodącą postacią reprezentacji Nigerii w kategorii U-19. Ostatnio grał w marokańskim Mountada Derb Sultan Handball Club.

Reklama

Yousuf Faruk przyjedzie do Kielc we wrześniu. Utalentowany rozgrywający przejdzie testy medyczne, a jeśli te nie wykażą żadnych nieprawidłowości, to złoży podpis pod pięcioletnim kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Yusuf już teraz ma niesamowite umiejętności. Będzie trenował z pierwszym zespołem, ale jako klub zadbamy też o jego edukację. Ogromnie cieszę się, że będziemy mogli dać temu chłopakowi szansę na rozwój. Wierzę w niego i mam nadzieję, że pod skrzydłami trenera Tałanta Dujszebajewa wyrośnie na świetnego zawodnika ­– powiedział Bertus Servaas, prezes Łomży VIVE Kielce.

Yousuf Faruk będzie 21. graczem w kadrze mistrza Polski. Latem do zespołu dołączyło sześciu nowych zawodników: obrotowi Nicolas Tournat i Sebastian Kaczor; rozgrywający Szymon Sićko, Michał Olejniczak i Haukur Thrastarson oraz prawoskrzydłowy Sigvaldi Gudjonsson.