Nowicki podczas kieleckiego mitingu zaprezentował równą formę. W trzeciej kolejce uzyskał 77,75. W czwartej ten wynik poprawił o trzy centymetry, a w ostatniej dorzucił jeszcze kolejne 2 cm. Jak na początek sezonu jest dobrze. Fajnie, że te rzuty były równe. Nie oczekuje po sobie formy, mamy przecież dopiero początek maja. To było dobre przetarcie i jednocześnie dobry prognostyk przed kolejnymi startami – powiedział brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro.

Rezultat polskiego młociarza to najlepszy tegoroczny wynik w Europie w tej konkurencji. Na świecie dalej od zawodnika Podlasia Białystok rzucali tylko Amerykanie Rudy Winkler (81,98), Daniel Haugh (78,05) i Meksykanin Diego Del Deal (78,68).

Wśród kobiet w tej konkurencji zwyciężyła Joanna Fiodorow wynikiem 72,52. Zawodniczka OŚ AZS Poznań w ubiegłym roku przeszła operację kolana. Kielecki miting był dla niej pierwszym startem po wyleczeniu urazu.

Taki wynik, jak na pierwszy start, nie jest zły. Teraz przede mną jeszcze sporo pracy na obozach, a w międzyczasie czekają mnie kolejne zawody. Mam nadzieję, że wyniki będę miała z każdym startem coraz lepsze – zaznaczyła Fiodorow.

Druga w konkursie Katarzyna Furmanek walczy o wypełnienie minimum olimpijskiego w tej konkurencji (72,50). Do osiągniecia celu zawodniczce KKL Kielce zabrakło 123 centymetrów.

Zwycięstwo Haratyka

W pchnięciu kulą zwyciężył Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała). Najlepszy polski kulomiot miał tylko dwie udane próby. W pierwszej uzyskał 20,91, a w trzeciej miał wynik o 40 cm słabszy.

W trójskoku zwyciężyła aktualna mistrzyni Polski w tej konkurencji Karolina Młodawska. Zawodniczka KKL Kielce w swojej najlepszej próbie uzyskała 12,90.

Kielecki mityng był XII Memoriałem Zdzisława Furmanka, zmarłego w 2010 roku trenera lekkoatletyki. Jego podopieczni zdobyli ponad 90 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.