Dziennik Gazeta Prawana logo

Brytyjczyk pobił pływacki rekord świata na 100 metrów stylem klasycznym

15 listopada 2020, 15:58
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Adam Peaty
<p>Adam Peaty</p>/Newspix
Brytyjski pływak Adam Peaty pobił rekord świata na 100 metrów stylem klasycznym na krótkim basenie, uzyskując wynik 55,49 podczas zawodów International Swimming League w w Budapeszcie.

Poprzedni rekord należał od 11 lat do reprezentanta RPA Camerona van der Burgha i wynosił 55,61.

25-letni Peaty jest mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro na 100 metrów stylem klasycznym. Do niego należą rekordy świata na długim basenie na 50 metrów (25,95) i 100 metrów stylem klasycznym (56,88).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj