Pierwotnie mecz barażowy o miejsce w elicie w kolejnej edycji Pucharu Billie Jean King (znanym dawniej jako Puchar Federacji) między tenisistkami Japonii i Ukrainy miał się odbyć w dniach 16-17 kwietnia w mieście Miki.

Reklama

Choć łączna liczba zakażeń koronawirusem w Kraju Kwitnącej Wiśni jest stosunkowo nieduża w porównaniu z wieloma innymi państwami, to jednak w niektórych regionach wciąż obowiązuje stan wyjątkowy. W związku z tym - decyzją komitetu zarządzającego rozgrywkami - spotkanie zostało przeniesione do Europy.

Chociaż niedawno zniesiono stan wyjątkowy w tym regionie, to nie można zagwarantować, że zwolnienie z ograniczeń dotyczących podróży dla zagranicznych sportowców zostanie przywrócone na czas - uzasadniono w oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF).

Gospodarzem meczu będzie więc Czarnomorsk. Jak dodano w oświadczeniu, w związku z poniedziałkową decyzją kolejne dwa pojedynki między tymi krajami będą gościć w Japonii.

Pierwsza edycja turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King w Budapeszcie miała pierwotnie odbyć się w kwietniu ubiegłego roku, ale została przesunięta o 12 miesięcy z powodu pandemii. W lutym ITF poinformował, że po raz kolejny ją przełożono z powodu COVID-19 i obostrzeń obowiązujących na Węgrzech. Nie podano jak na razie nowego terminu. Zgodnie z planem zaś mają się odbyć kwietniowe baraże, wśród nich m.in. ten z udziałem reprezentacji Polski i Brazylii w Bytomiu.

Organizatorzy igrzysk zmieniają terminy

W poniedziałek organizatorzy igrzysk w Tokio poinformowali z kolei o zmianach w terminach zawodów testowych w strzelectwie i jeździe na deskorolce. Pierwsze miały się odbyć między 26 a 30 kwietnia, ale przełożono je na 17-21 maja. Drugie, które planowano pierwotnie w dniach 28-29 kwietnia, przesunięto na 13-14 maja.