W sobotę na stołecznym stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej Legia Warszawa zmierzyła się z Wartą Poznań. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, mecz odbył się bez udziału publiczności.

Reklama

"W sobotę wieczorem kibice jednego ze stołecznych klubów piłkarskich, pomimo obowiązujących w naszym kraju obostrzeń epidemicznych, postanowili zebrać się i dopingować swoją drużynę" – relacjonował w rozmowie z PAP Retmaniak wydarzenia, które miały miejsce przed stadionem. "Nie odnotowaliśmy natomiast większych incydentów, więc w naszej ocenie zgromadzenie przebiegało spokojnie" - zaznaczył.

Jak wyjaśnił, na miejscu policjanci wylegitymowali dokładnie 495 osób, na 11 osób nałożyli mandaty karne, a także skierowali osiem wniosków do sądu i sporządzili siedem notatek od sanepidu.

Jak zaznaczył Retmaniak: zgromadzony i zarejestrowany materiał w sobotę wieczorem jest w chwili obecnej poddawany szczegółowej analizie pod kątem popełnienia wykroczeń przez osoby biorące udział w zgromadzeniu. W tym kontekście podkreślił także, że brane są pod uwagę różne aspekty wykroczeń, nie tylko te związane z zakazem zgromadzeń. "Liczby wystawionych mandatów i skierowanych wniosków do sądu mogą się oczywiście jeszcze zmienić". Personalia wylegitymowanych już znamy.

Reklama

Poinformował także, że w trakcie wykonywania czynności przed stadionem policjanci zatrzymali również trzy osoby, z których dwie były poszukiwane do odbycia kary w areszcie śledczym bądź zakładzie karnym, a jedna z nich osoba miała przy sobie narkotyki.