Pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki również sportowcom. Wiele imprez zostało odwołanych lub też przeniesionych na inny termin. Zawodnicy i zawodniczki z powodu zakażenia byli wykluczani z zawodów, Chcąc uniknąć takich przypadków powstał pomysł, by polski rząd przyspieszył szczepienia naszych olimpijczyków.

Reklama

Na razie żadna decyzja nie zapadła, ale być może wkrótce się to zmieni. Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS oraz wiceprezes PZPS w rozmowie z serwisem "WP SportoweFakty" zapewnia, że nasze władze są przygotowane na taką "operację". Według mojej wiedzy rząd i premier Mateusz Morawiecki w sprawie olimpijczyków podjęli już decyzję na "tak". Pozostaje kwestia istotnych szczegółów, takich, jak i kiedy oraz jak szeroka będzie lista sportowców - zdradza polityk PiS.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się pod koniec lipca (23.07). Wcześniej - w czerwcu - czekają nas mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Czy podopieczni Paulo Sousy też mogą liczyć na szybsze szczepienia? Co do piłkarzy, nie mam takiej wiedzy - przyznał Czarnecki.