Na czwartek zostały zaplanowane zajęcia na siłowni, analiza wideo oraz półtoragodzinny trening.

Reklama

"Materiał wideo zazwyczaj poddajemy analizie przez 30-40 minut. Mamy przygotowane fragmenty meczów Austriaczek, a także pojedyncze zagrywki poszczególnych zawodniczek" – powiedziała asystentka trenera głównego Monika Marzec, cytowana przez stronę internetowa polskiej federacji.

W składzie Polek najbardziej doświadczone zawodniczki to rozgrywające Kudłacz-Gloc (195 meczów/976 bramek) i Achruk (188/526). Ta druga po raz ostatni w narodowych barwach wystąpiła 24 listopada 2019 roku w spotkaniu przeciw Białorusi w Lublinie. Trzecią szczypiornistką, która ma na koncie powyżej 100 występów (dokładnie 101) w reprezentacji, jest bramkarka Weronika Gawlik.

Reklama

W 2013 i 2015 roku Polki zajęły w mistrzostwach świata czwarte miejsce. W 2017 uplasowały się na 17. pozycji, a do ostatniego turnieju nie zdołały się zakwalifikować.

W losowaniu par barażowych biało-czerwone, jako uczestniczki ostatnich mistrzostw Europy, były rozstawione. Austriaczki natomiast musiały przebijać się przez kwalifikacje.

Rywalki to brązowe medalistki MŚ z 1999 roku. W turnieju finałowym po raz ostatni grały jednak 12 lat temu.

Piątkowe spotkanie odbędzie się w Maria Enzersdorf pod Wiedniem o godz. 18.10. Rewanż zaplanowano w podwarszawskich Markach we wtorek o godz. 18.

Zwycięzca dwumeczu awansuje do grudniowego turnieju finałowego MŚ w Hiszpanii. Po raz pierwszy udział wezmą w nim aż 32 reprezentacje. Pewne udziału - poza ekipą gospodarzy - są: broniące tytułu Holenderki oraz Norweżki, Francuzki, Chorwatki i Dunki, które przepustkę zdobyły podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy.

Kadra na pierwszy mecz z Austrią:
bramkarki: Adrianna Płaczek (Nantes AH, Francja), Monika Maliczkiewicz (Zagłębie Lubin), Weronika Gawlik (Perła Lublin)
obrotowe: Sylwia Matuszczyk (JKS Jarosław), Joanna Szarawaga (Perła Lublin)
rozgrywające: Kinga Achruk, Natalia Nosek (obie Perła Lublin), Karolina Kochaniak, Patrycja Świerżewska (obie Zagłębie Lubin), Karolina Kudłacz-Gloc (SG BBM Bietigheim, Niemcy), Romana Roszak (Piotrcovia Piotrków Tryb.), Aleksandra Zimny (JKS Jarosław)
skrzydłowe: Adrianna Górna (Zagłębie Lubin), Aneta Łabuda (ESBF Besancon, Francja), Dagmara Nocuń (Perła Lublin), Oktawia Płomińska (Piotrcovia Piotrków Tryb.)