Jako pierwsi startowali Ziętarski (AZS UMK Toruń) i Biskup (RTW Lotto Bydgostia). Wygrali swoją serię eliminacyjną w czasie 6.27,39, przed Niemcami I 6.28,43 i Niemcami II 6.38,67. Wszyscy wymienieni powalczą w półfinale.

Bezpośredni awans do finału uzyskała czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Wiktor Chabel (Posnania Poznań), Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa), Fabian Barański (WTW Włocławek). W eliminacyjnej stawce składającej się z trzech ekip biało-czerwoni triumfowali z wynikiem 5.56,00, wyprzedzając Norwegię 5.59,36 i Niemcy 6.30,21. W drugim wyścigu były cztery ekipy.

Tylko sześć osad zostało zgłoszonych do rywalizacji w konkurencji czwórki bez sternika. Mistrzowie świata z 2019 roku Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) i Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) byli najlepsi w piątkowym wyścigu eliminacyjnym. Rezultat Polaków to 6.13,76, a za nimi uplasowali się Chorwaci 6.15,08 i Francuzi 6.15,39.

Płomiński w repasażach

W jedynce w Zagrzebiu, w miejsce nieobecnego Natana Węgrzyckiego-Szymczyka, pływa Płomiński. W eliminacjach uzyskał jeden z najgorszych czasów i zajął ostatnie, piąte miejsce w pierwszym biegu – 7.36,49. Wygrał Litwin Saulius Ritter 7.07,89. Skiffistę WTW Warszawa czekają repesaże.

Zawody w Chorwacji potrwają do niedzieli. Drugą rundę PŚ zaplanowano na 21-23 maja w Lucernie, zaś ostatnią - na 4-6 czerwca we włoskiej Sabaudii.