Irlandczyk Dan Martin z ekipy Israel Start-Up Nation wygrał w Sega di Ala 17. etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Różową koszulkę lidera zachował Kolumbijczyk Egan Bernal (Ineos Grenadiers), ale w środę miał kryzys i stracił do niektórych rywali.
Martin był jedynym uczestnikiem długiej ucieczki, który podczas wspinaczki do mety obronił się przed pościgiem kolarzy z grupy faworytów wyścigu. Na mecie wyprzedził o 13 sekund Portugalczyka Joao Almeidę (Deceuninck-Quick Step) oraz o pół minuty Brytyjczyka Simona Yatesa (BikeExchange).
Bernal był siódmy, tracąc do zwycięzcy 1.23. Trzy sekundy przed nim finiszował Włoch Damiano Caruso (Bahrain Victorious).
Klasyfikacja generalna
W klasyfikacji generalnej Bernal wyprzedza o 2.21 Caruso, a na trzecią pozycję z piątej awansował Yates, który traci do Kolumbijczyka 3.23.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|