W związku z tym, że nie udało nam się zapewnić odpowiedniego budżetu, MMTS Kwidzyn S.A. wycofuje się z procesu licencyjnego i w przyszłym sezonie nie przystąpi do rozgrywek PGNiG Superligi. To trudna decyzja, ale nie udało nam się znaleźć innego rozwiązania - poinformowała na klubowej stronie prezes Agnieszka Laskowska.

Reklama

W klubie przyznają, że problemy finansowe datują się już od poprzedniego sezonu. W obecnym budżet ponownie został zmniejszony, a środki na kolejny byłyby jeszcze bardziej ograniczone.

Zaważyły na tym mniejsza możliwość wspierania klubu przez miasto, a także wycofanie się ze sponsoringu kilku firm. Z problemami wytrzymaliśmy dwa sezony, ale kolejnego na pewno byśmy nie przetrwali. Prowadzone były co prawda zaawansowane negocjacje w sprawie przejęcie klubu przez sponsora indywidualnego, ale nie doszło do ich pozytywnego zakończenia. Z końcem sezonu klub zostanie rozwiązany i w przyszłym sezonie nie zagramy w żadnych rozgrywkach – dodała.

Ostatnie dwa mecze

Zawodnicy MMTS, którzy plasują się na 11. miejscu w tabeli, dokończą ten sezon. We wtorek podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zmierzą się w Kaliszu z Energą MKS, a w sobotę podejmą Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Kwidzynianie zaliczali się onegdaj do czołówki ekstraklasy. W 2010 roku zostali wicemistrzem Polski, a w latach 2009, 2011 i 2013 wywalczyli brązowe medale.