Zgodnie z oczekiwaniami kieleccy piłkarze ręczni przypieczętowali w Mielcu 18. w historii klubu tytuł mistrza Polski. Było to już 25. zwycięstwo podopiecznych Tałanta Dujszebajewa w tym sezonie, którzy nie stracili dotąd nawet jednego punktu.

Reklama

To dziesiąty z rzędu tytuł zespołu, który w tym sezonie sięgnął po dublet, triumfując także w Pucharze Polski. Tytuł najlepszej drużyny w kraju kielczanie już po raz ósmy wywalczyli pod wodzą Dujszebajewa. Triumfem w krajowych rozgrywkach drużyna osłodziła sobie trochę niepowodzenie w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski odpadli już w 1/8 finału tych rozgrywek, a ich pogromcą okazał się francuski HBC Nantes.

W ostatniej kolejce zespół z Kielc zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock. Odwiecznego rywala Vive pokonało w pierwszej rundzie na wyjeździe 31:19. Po tym meczu w kieleckiej hali wręczone zostaną popularne "Gladiatory" – nagrody dla najlepszych zawodników i trenera sezonu.

Stal Mielec - Łomża Vive Kielce 24:33 (10:14).

Najwięcej bramek: dla Stali – Miljan Ivanovic 7, Ramon Oliveira 6, Kosta Petrovic 4; dla Łomży Vive – Angel Fernandez 7, Władysław Kulesz 6, Sigvaldi Gudjonsson 5.