W sobotę Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w K2 500 m, a Marta Walczykiewicz - brązowy w K1 200 m, natomiast w piątek brąz wywalczyły Martyna Klatt i Sandra Ostrowska w K2 1000 m.

Reklama

Łączny dorobek biało-czerwonych to sześć medali: jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe.

Mistrzostwa Europy na torze Malta w Poznaniu były ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. W zawodach startowało ok. 700 zawodników z 35 krajów.

Wyniki niedzielnych finałów:

kobiety

C1 200
1. Dorota Borowska (Polska) 46,888
2. Ljudmiła Luzan (Ukraina) 47,595
3. Olesja Romasenko (Rosja) 47,668

C2 200
1. Irina Andriejewa, Olesja Romasenko (Rosja) 43,824
2. Virag Balla, Kincso Takacs (Węgry) 45,001
3. Anastazja Czetwerikowa, Ljudmiła Lusan (Ukraina) 45,204
...
5. Sylwia Szczerbińska, Aleksandra Jacewicz (Polska) 46,304

K2 200
1. Spela Janic, Anja Osterman (Słowenia) 36,772
2. Dominika Putto, Katarzyna Kołodziejczyk (Polska) 37,157
3. Blanka Kiss, Anna Lucz (Węgry) 37,190

K1 500
1. Emma Jorgensen (Dania) 1.53,402
2. Danuta Kozak (Węgry) 1.53,962
3. Maria Powch (Ukraina) 1.55,119
...
6. Helena Wiśniewska (Polska) 1.56,889

K4 500
1. Węgry 1.34,114
2. Białoruś 1.34,262
3. Dania 1.35,500
4. Polska 1.35,515
(Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk)

C1 5000
1. Wołha Klimawa (Białoruś) 26.25,017
2. Dora Horanyi (Węgry) 26.42,626
3. Ljudmiła Babak (Ukraina) 27.02,534
...
7. Magda Stanny (Polska) 28.34,436

K1 5000
1. Dora Bodonyi (Węgry) 23.09,331
2. Jelena Mironczenko (Rosja) 23.10,431
3. Sabrina Pradler (Niemcy) 23.15,338
...
8. Małgorzata Puławska (Polska) 24.39,975

mężczyźni

K1 200
1. Sandor Totka (Węgry) 35,385
2. Liam Heath (Wielka Brytania) 35,407
3. Petter Menning (Szwecja) 35,537
...
. Jakub Stepun (Polska) - 3 m. w finale B

C2 200
1. Alberto Pedrero, Pablo Grana (Hiszpania) 36,900
2. Arsen Śliwiński, Michał Łubniewski (Polska) 37,006
3. Vadim Korobov, Henrikas Zustautas (Litwa) 37,300

C1 500
1. Martin Fuksa (Czechy) 1.49,259
2. Serghei Tarnovschi (Mołdawia) 1.50,312
3. Conrad-Robin Scheibner (Niemcy) 1.50,399
...
. Marcin Grzybowski (Polska) odpadł w półfinale

K2 500
1. Uładzisłau Litwinau, Dmitrij Natynszczyk (Białoruś) 1.30,334
2. Dmitrij Danylenko, Ołeh Kucharyk (Ukraina) 1.31,101
3. Max Hoff, Jacob Schopf (Niemcy) 1.31,215
...
. Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński (Polska) - 3 m. w finale B

C2 1000
1. Sebastian Brendel, Tim Hecker (Niemcy) 3.42,555
2. Ilja Pierwuchin, Kirił Szamszurin (Rosja) 3.44,811
3. Catalin Chirila, Victor Mihalachi (Rumunia) 3.45,255
4. Wiktor Głazunow, Tomasz Barniak (Polska) 3.45,305

K2 1000
1. Max Hoff, Jacob Schopf (Niemcy) 3.19,973
2. Samuel Balaz, Adam Botek (Słowacja) 3.21,747
3. Ricardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Litwa) 3.22,343
...
8. Przemysław Korsak, Rafał Rosolski (Polska) 3.25,164

C1 5000
1. Sebastian Brendel (Niemcy) 23.22,446
2. Nicholas Fodor (Węgry) 23.28,575
3. Carlo Tacchini (Włochy) 23.44,889
...
. Patryk Gluza (Polska) nie ukończył

K1 5000
1. Balint Noe (Węgry) 20.44,405
2. Aleh Jurenia (Białoruś) 20.44,937
3. Fernando Pimenta (Portugalia) 20.45,277
...
15. Wiktor Żarski (Polska) 22.13,651