Jak podano, osobą zakażoną jest sportowiec.

Reklama

O pierwszym pozytywnym wyniku testu w delegacji Ugandy, który przeprowadzono w weekend na lotnisku, poinformowały w poniedziałek media. Gazeta "Asahi Shimbun" przekazała, że chodzi o trenera.

We wtorek lokalne władze podały, że cała delegacja została skierowana na kwarantannę, która potrwa do 3 lipca.

To pierwsze przypadki wykrycia zakażenia koronawirusem wśród ekip sportowych przybywających na rozpoczynające się 23 lipca igrzyska.

Ugandyjczycy zaszczepieni

W ugandyjskiej delegacji są bokser, sztangista, pływak i trenerzy. Jak podał w poniedziałek dziennik "Asahi Shimbun", wszyscy przyjęli przed podróżą do Japonii dwie dawki szczepionki firmy AstraZeneca. Przedstawili również wymagane przez organizatorów zaświadczenia o dwóch ujemnych wynikach badań wykonanych przed wylotem z ojczyzny. Na lotnisku Narita, które znajduje się w pobliżu Tokio, poddano ich testom antygenowym i w przypadku jednego ze szkoleniowców wynik był niejednoznaczny. Następnie test PCR potwierdził u niego zakażenie i według agencji Kyodo nie został on wpuszczony do Japonii.

To druga ekipa narodowa, która dotarła już do Japonii w związku ze zmaganiami olimpijskimi. Pierwszą była australijska drużyna softballu.