37-letni Karabatić, starszy brat również powołanego na igrzyska Luki, w połowie października 2020 roku doznał kontuzji lewego kolana (zerwanie więzadła krzyżowego).

Reklama

Przerwa w grze szczypiornisty Paris Saint-Germain trwała ponad pół roku. Wrócił na czerwcowy turniej Final Four, a teraz otrzymał powołanie na igrzyska.

Podczas tych krótkich dwutygodniowych przygotowań pokazał, że jest bardzo silny fizycznie - powiedział trener reprezentacji Francji Guillaume Gille.

Dzięki temu słynny zawodnik będzie mógł walczyć o swój czwarty medal olimpijski. W 2008 i 2012 zdobył złoto, a w 2016 roku - srebro, gdy Francja przegrała w finale z Danią.

Reklama

W kadrze "Trójkolorowych" są także zawodnicy znani w Polsce, zwłaszcza fanom Łomży Vive. Powołanie otrzymał obecny gracz kieleckiej ekipy Tournat, a także Nedim Remili, który wzmocni mistrzów Polski od sezonu 2022/23.

Ponadto w składzie są m.in. Vincent Gerard, Michael Guigou, Kentin Mahe, Ludovic Fabregas, Dika Mem, Luc Abalo czy Valentin Porte.

Francuzi rozpoczną zmagania w Tokio 24 lipca przeciwko Argentynie w fazie grupowej, w której zmierzą się również z Brazylią, Niemcami, Hiszpanią i Norwegią. Cztery czołowe drużyny z dwóch grup awansują do ćwierćfinałów.