Piłkarze i trenerzy zachęcają do tego, by się szczepić, aby trybuny mogły znowu się zapełnić.

Reklama

Każdy z nas, zarówno zawodnicy, jak i właśnie kibice każdego klubu w ekstraklasie chcą, żeby te trybuny były pełne, żeby ten doping niósł się na całym stadionie - zaznacza w spocie Młodzieżowiec Sezonu, wicemistrz Polski z Rakowem Kamil Piątkowski.

Natomiast dwukrotny mistrz Polski z Lechem, Król Strzelców i srebrny medalista igrzysk Andrzej Juskowiak ostrzega, że "dopóki epidemia nie osłabnie, nie będziemy mogli zobaczyć meczu na stadionie".

To nieuniknione działanie w celu powrotu do normalności - podkreśla z kolei Trener Sezonu, wicemistrz Polski z Rakowem Marek Papszun.

Piłkarze i trenerzy zaznaczają, że jedynym środkiem, który może przerwać transmisję wirusa są szczepienia. Zauważają też, że szczepionki są bezpiecznymi preparatami, które przechodzą badania prowadzone przez wyspecjalizowane instytucje.

Odpowiedzialna drużyna

Jesteśmy jedną odpowiedzialną drużyną - mówi Juskowiak. Wszyscy zgodnie zachęcają do szczepienia.

W spocie biorą też udział: 8-krotny mistrz Polski z Górnikiem, 57-krotny reprezentant Polski Stanisław Oślizło; były trener m.in. Legii i reprezentacji Polski Andrzej Strejlau; Obrońca i Piłkarz Sezonu, mistrz Polski z Legią Filip Mladenović; były trener m.in. Legii, Polonii, Wisły Kraków oraz reprezentacji Polski Jerzy Engel.