Reprezentant Polski uległ mistrzowi świata Raszidowowi 2:6 w piątkowym ćwierćfinale.

Reklama

W przypadku zwycięstwa Rosjanina nad Otoguro, Gadżijew rywalizowałby w repasażu i miałby szansę na zdobycie brązowego medalu. Tak się jednak nie stało.

We wtorek brązowy medal dla Polski w tej dyscyplinie wywalczył występujący w stylu klasycznym Tadeusz Michalik (97 kg).

Zasina przegrała repesaż i odpadła z rywalizacji

Roksana Zasina przegrała z reprezentantką Kamerunu Joseph Emilienne Essombe Tiako w repesażu i odpadła z olimpijskiej rywalizacji zapaśniczek w kategorii 53 kg.

32-letnia Zasina (ZTA Zgierz) jeszcze 10 sekund przed końcem pojedynku prowadziła 4:2, ale wtedy pozwoliła się rywalce sprowadzić do parteru, ta wyrównała na 4:4 i wygrała dzięki temu, że to ona ostatnia przeprowadziła akcję techniczną.

Rywalizację w Tokio Polka rozpoczęła w czwartek od wygranej z Tatianą Achmetową z Kazachstanu 3:2, a później przegrała przed czasem z Mayu Mukaidą. Japonka dotarła do finału i tym samym otworzyła Zasinie możliwość walki w repesażu, w którym zwycięstwo pozwoliłoby jej stoczyć pojedynek o brązowy medal.

W walce z reprezentantką gospodarzy brązowa medalistka mistrzostw świata 2017 doznała kontuzji. Ból pojawił się w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, ale w wiosce olimpijskiej zapaśniczka otrzymała leki i w piątek wyszła na matę.