Przed tą kolejką obie ekipy miały na koncie po jednym zwycięstwie i porażce. Faworytem był polski zespół i wydawało się, że szybko przejął kontrolę nad meczem. Od stanu 2:3 kielczanie zdobyli bowiem cztery bramki z rzędu i długo utrzymywali dwu, trzybramkowe prowadzenie.

Ukraińcy kontakt złapali tuż przed przerwą, a na początku drugiej połowy doprowadzili do remisu po 14.

Goście znów zbudowali niewielką przewagę, ale mecz stawał się coraz bardziej zacięty; dwóch zawodników gospodarzy ukarano czerwonymi kartkami. Vive w dodatku seryjnie marnowało rzuty karne. Z dziewięciu goście wykorzystali tylko dwa. W efekcie na pięć minut przed końcem Motor niespodziewanie wygrywał 23:22.

Mistrzowie Polski zwarli jednak szyki, a świetnie w ich bramce spisywał się Andreas Wolff. To dzięki jego interwencjom zespół pozostał w grze i w 58. minucie odzyskał prowadzenie, które udało się utrzymać do końca.

Motor Zaporoże - Łomża Vive Kielce 25:26 (14:13).
Motor Zaporoże: Giennadij Komok, Maksym Wiunik - Aidenas Malasinskas 9, Barys Puchowski 6, Zachar Denisow 3, Artem Kozakiewicz 3, Denis Wasiliew 3, Dmytro Horiha 1, Oleksandr Tilte, Oleg Turczenko, Carlos Molina, Eduard Krawczenko, Luka Sebetic, Iwan Burzak, Oleksandr Kasai, Wiaczeslau Bochan.
Łomża Vive Kielce: Mateusz Kornecki, Andreas Wolff - Dylan Nahi 4, Igor Karacic 4, Nicolas Tournat 4, Alex Dujshebaev 4, Sigvaldi Gudjonsson 3, Arciom Karalek 3, Arkadiusz Moryto 1, Branko Vujovic 1, Szymon Sićko 1, Haukur Thrastarson 1, Tomasz Gębala, Władysław Kulesz, Cezary Surgiel, Sanchez Migallon.
Sędziowali: Vaidas Mazeika, Mindaugas Gatelis (Litwa).
Widzów: 1900.