Pod nieobecność Li Qian i Natalii Partyki rolę liderki biało-czerwonych pełni Natalia Bajor. W pierwszym meczu grupowym - wygranym z Angielkami 3:1 - zdobyła dwa punkty. Przeciwko ekipie "Trzech Koron" czterokrotna z rzędu mistrzyni kraju zaczęła od bolesnej porażki z wyżej notowaną Lindą Bergstroem, która pozwoliła jej zdobyć tylko 14 punktów.

Później dwa punkty dla zespołu trenera Zbigniewa Nęcka zdobyły 20-letnie bliźniaczki Katarzyna i Anna Węgrzyn. Pierwsza z nich w pięciu setach pokonała Christinę Kallberg, a druga wygrała z Jennfier Jonsson 3:1.

Decydujący punkt o zwycięstwie Polek i awansie do ćwierćfinału wywalczyła Bajor, która bez straty seta odprawiła Kallberg.

W piątek o godz. 10 w ćwierćfinale zagrają z faworyzowanymi Niemkami, które w ostatniej dekadzie trzykrotnie zdobyły złoty medal. W poprzedniej imprezie tej rangi odpadły jednak w "ósemce", a Polki wróciły z Nantez z brązem.

Męska drużyna biało-czerwonych w czwartek na zakończenie fazy grupowej przegrała z Austrią 1:3 i odpadła z rywalizacji.