Lepiej mecz rewanżowy rozpoczęły przyjezdne, które po pięciu minutach prowadziły 4:1. Po kolejnych 120 sekundach był już jednak remis 4:4. Przez kolejne minuty trwała wymiana gol za gol, aż do stanu 7:7, kiedy podopieczne trenerki Bożeny Karkut zdobyły cztery bramki z rzędu. Trener Aleksiej Gumjanow poprosił o czas, ale przerwa niewiele zmieniła.

Co prawda po wznowieniu gry Rosjanki zdobyły gola, ale później od stanu 11:8 Zagłębie trafiło trzy razy (14:8) i praktycznie losy dwumeczu zostały rozstrzygnięte.

W drugiej połowie polski zespół kontrolował wydarzenia na boisku i utrzymywał bezpieczną bramkową przewagę. Po wyeliminowaniu Zwiezdy Zagłębie zagra teraz w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Zagłębie Lubin - Zwiezda Zwienigorod 33:29 (18:11)
Pierwszy mecz – 35:26 dla Zagłębia
Awans: Zagłębie
Zagłębie Lubin: Monika Wąż, Monika Maliczkiewicz – Adrianna Górna 8, Kinga Jakubowska 7, Emilia Galińska 6, Kinga Grzyb 5, Patricia Matielli 4, Joanna Drabik 3, Patrycja Noga 0, Jovana Milojevic 0. Najwięcej bramek dla Zwiezdy: Mariana Jegorowa 12, Natalia Nikitina 7, Albina Murzaljewa 3.