Mistrzowie Polski po raz drugi w ciągu sześciu dni pokonali hiszpańską Barcę, tym razem we własnej hali (29:27). Alex Dujshebaev rzucił w tym meczu osiem bramek, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiej drużyny, która jest na czele grupy B. Bramka, którą Hiszpan zdobył wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 28:27 znalazła się wśród najpiękniejszych trafień kolejki. Zawodnik Vive, gdy sędziowie sygnalizowali grę pasywną kielczan, zmylił dwóch obrońców przeciwnika i efektownym rzutem pokonał bramkarza Barcy Gonzalo Pereza de Vargasa.

Reklama

To szóste tego typu wyróżnienie dla zawodnika Łomży Vive w tym sezonie Ligi Mistrzów, a drugie dla Dujshebaeva (wyróżniony także w drugiej kolejce). Wcześniej w najlepszej siódemce znaleźli się także: w czwartej kolejce Szymon Sićko i Dylan Nahi, w piątej Sigvaldi Gudjonsson, a w szóstej Andreas Wolff.

Wśród najlepszych zawodników 8. kolejki znalazł się także Kamil Syprzak. Obrotowy PSG w wyjazdowym meczu z FC Porto Sofarma rzucił dziewięć bramek, a jego zespół wygrał to spotkanie 39:30.

Najlepsza siódemka 8. kolejki spotkań Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych:

bramkarz: Benjamin Buric (Flensburg-Handewitt)
lewoskrzydłowy: Hugo Descat (Montpellier HB)
lewy rozgrywający: Nikolaj Læsø (Aalborg)
środkowy rozgrywający: Dean Bombac (MOL-Pick Szeged)
prawy rozgrywający: Alex Dujshebaev(Łomża Vive Kielce)
prawoskrzydłowy: Ivan Cupic (PPD Zagrzeb)
obrotowy: Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain)
Reklama