Drużyna Bidasoa Irun we wtorek rozegrała zaległy mecz 4. kolejki, pokonując 37:23 Pfadi w Winterthur. Kolejnym przystankiem przy odrabianiu spotkań jest Płock, gdzie rozegrany zostanie pojedynek 5. kolejki. Obie drużyny spotkały się już 7 grudnia w Irun, wygrali Nafciarze 29:28.

Pierwszego gola zdobyli goście, ale potem trzy razy do bramki trafił Zoltan Szita. Do 5. min i wyniku 5:3 przeważali gospodarze, a potem piłkarze Bidasoa wzięli sprawy w swoje ręce i w 8. min prowadzili już 6:5. Ale Orlen Wisła nie odpuszczała, choć po kwadransie gry znowu prowadzili goście, tym razem 9:7.

Płocczanie szybko nie tylko doprowadzili do remisu, ale i wyszli na prowadzenie 10:9. Przez kolejne minuty mecz był wyrównany, bramka za bramkę i dopiero od 24. min Orlen Wisła zdecydowanie zaczęła powiększać przewagę. W 29. min była już lepsza o pięć goli (18:13) i taką różnice utrzymali do końca pierwszej połowy. Pierwsza połowa meczu w Irun również zakończyła się różnicą pięciu goli (16:11) na korzyść płockiej drużyny.

Druga połowa spotkania miała zupełnie inny przebieg niż ta w Irun. Orlen Wisła w 36. min prowadziła już 23:15, a po gościach widać było coraz większe zmęczenie, choć starali się dotrzymać kroku płockiemu zespołowi. W 44. min przy wyniku 27:20 trener Xavi Sabate poprosił o przerwę w grze, a jego zawodnicy podwyższyli wynik na 28, a za chwilę na 29:20.

W końcówce była wymiana ciosów, ale hiszpańskiej drużynie nie udało się zmniejszyć rozmiarów porażki. Obydwa pojedynki z Bidasoa Irun płocczanie wygrali.

To był ostatni w tym roku mecz rozgrywany przez Orlen Wisłę, do gry Nafciarze wrócą w lutym 2022 roku.

Orlen Wisła Płock – Bidaosa Irun 33:26 (19:14)
Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Krystian Witkowski - Michał Daszek 2, Tin Lucin 7, Jan Jurecic 1, David Fernandez 5, Abel Sergio 5, Leon Susnja, Zoltan Szita 6, Przemysław Krajewski, Mirsad Terzic 1, Lovro Mihic, Niko Mindegia 1, Dimitrij Żytnikow 3, Mark Kosorotov 2
Bidasoa Irun: Jose Manuel Sierra, Xoan Ledo – Inaki Cavero 2, Ander Ugarte 2, Mikel Zabala 3, Eneko Furundarena, Kauldi Odriozola 3, Julen Aguinagalde, Rodrigo Salinas, Julen Mugica, Leo Renaud-David, Jon Azkue 9, Thomas Tesoriere 2, Matheus Da Silva, Gorka Nieto 1, Daniel Garcia 2, Victor Rodriguez 1, Adrian Fernandez 1
Karne minuty: Orlen Wisła – 8 min; Bidasoa – 4 min
Sędziowali: Ismailj Metalari i Nenad Nikolovski (Macedonia Północna)