Początek meczu nie był udany dla Zagłębia, bo nie minęły dwie minuty, a mistrzynie Polski przegrywały już 0:2. Podopieczne trenerki Bożeny Karkut nie dały się jednak zdominować i szybko doprowadziły do remisu 4:4, a kilka chwil później po trafieniu Drabik wyszły na prowadzenie. Na przerwę to jednak rywalki schodziły wygrywając czterema golami a zadecydowała o tym końcówka pierwszej połowy, którą Rumunki od wyniku 13:12 wygrały 5:2.

Zagłębie niemal całą drugą połowę starało się zmniejszyć straty i na niecałe sześć przed końcem spotkaniu, po trafieniu Górnej, udało się w końcu doprowadzić do remisu 29:29. Kilka chwil później Zawistowska mogła wyprowadzić lubinianki na prowadzenie, ale wynik się nie zmienił.

Wojnę nerwów przełamał zespół Minaur i po dwóch kolejnych akcjach zrobiło się 31:29. Do końca pozostawały trzy minuty i Rumunki już nie pozwoliły odebrać sobie wygranej.

W drugim meczu grupy B zespół Les Neptunes de Nantes przegrał we własnej hali z BBM Bietigheim 25:27. W następnej kolejce Zagłębie zmierzy się we własnej hali z drużyną z Nantes (16 stycznia, godz. 16).

Minaur Baia Mare - Zagłębie Lubin 34:32 (18:14)

Zagłębie Lubin: Monika Wąż, Katarzyna Drzemicka – Emilia Galińska 7, Kinga Jakubowska 5, Adrianna Górna 5, Daria Zawistowska 4, Karolina Kochaniak-Sala 4, Jovana Milojevic 3, Patricia Machado-Matielli 2, Joanna Drabik 2, Kinga Grzyb 0, Aneta Łabuda 0, Malwina Hartman 0

Najwięcej bramek dla Minaur: Cristina Laslo, Cristina Andreea Popa po 7, Asuka Fujita 6, Jelena Lavko 5.