Pojedynek o trzecie miejsce przegrał we wtorek w wadze 65 kg jego kolega klubowy Krzysztof Bieńkowski. Polak uległ Albańczykowi Islamowi Dudaievowi 0:5 i zajął piąte miejsce.

Reklama

Tytuł mistrzowski w wadze 97 kg przypadł Azerowi Mogomedchanowi Magomedowowi, który w finale zwyciężył reprezentującego Węgry Vladislava Batsaieva 11:5. Drugi brązowy medal zdobył Batyrbek Tsakulov (Słowacja) wygrywając z Niemcem Erikiem Svenem Thiele 7:0.

Na ósmym miejscu w wadze 70 kg uplasował się Patryk Ołenczyn (Dąb Brzeźnica).

Baranowski zanim stanął do pojedynku o brązowy krążek pokonał w kwalifikacjach Hiszpana Alejandro Canadę Pancorbo 10:0, w ćwierćfinale Mołdawianina Radu Leftera także 10:0, by później przegrać w 1/2 finału z późniejszym triumfatorem Magomedowem 4:6.

W środę wyłonieni zostaną medaliści w pozostałych pięciu kategoriach wagowych w stylu wolnym: 61, 74, 86, 92 i 125 kg.

Reklama
Wyniki wtorkowych walk o medale ME 2022 w stylu wolnym

waga 57 kg
o złoty
Vladimir Egorov (Macedonia Północna) - Aliabbas Rzazade (Azerbejdżan) 8:6
o brązowe
Beka Budziaszwili (Gruzja) - Mikjaj Naim (Bułgaria) 11:0
Manuel Chndzrcjan (Armenia) - Niklas Stechele (Niemcy) 6:2

waga 65 kg
o złoty
Ismail Muszukajev (Węgry) - Hadżi Alijew (Azerbejdżan) 12:1
o brązowe
Isłam Dudajev (Albania) - Krzysztof Bieńkowski (Polska) 5:0
Munir Aktas (Turcja) - Maksim Sacultan (Mołdawia) 4:0

waga 70 kg
o złoty
Zurabi Iakobiszwili (Gruzja) - Arman Andreasjan (Armenia) 2:1
o brązowe
Selahattin Kilicsallayan (Turcja) - Nicolai Grahmez (Mołdawia) 11:4
Ramazan Ramazanow (Bułgaria) - Iraddin Bajramow (Azerbejdżan) 11:7

waga 79 kg
o złoty
Georgios Kougioumtsidis (Grecja) - Aszraf Asirow (Azerbejdżan 7:6
o brazowe
Muhammet Akdeniz (Turcja) - Alans Amirovs (Łotwa) 8:4
Wladimeri Gamkrelidze (Gruzja) - Arman Awagjan (Armenia) 9:7

waga 97 kg
o złoty
Magomedchan Magomedow (Azerbejdżan) - Vladislav Batsaiev (Węgry) 11:5
o brązowe
Zbigniew Baranowski (Polska)- Elizbar Odikadze (Gruzja) 4:2
Batyrbek Tsakulov (Słowacja) - Erik Sven Thiele (Niemcy) 7:0