Pierwsza edycja sprzedaży tej gry liczbowej rozpoczęła się 18 marca, a zakończyła w niedzielę (3 kwietnia). W losowaniu, w którym padły liczby: 9, 10, 23, 30, 42, nie odnotowano głównej wygranej. Szczegóły znajdziemy tu: https://www.lotto.pl/zaklady-specjalne.

Reklama

Po raz pierwszy w historii wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży Zakładów Specjalnych (z wyłączeniem dopłat) Totalizator Sportowy przekaże na cel społeczny, którym w tym przypadku jest pomoc Ukrainie. Zostaną one przeznaczone na doraźną pomoc dzieciom i ich opiekunom będącym w Polsce, jak i na zaspokajanie ich przyszłych potrzeb. Mowa o przysposobieniu do podjęcia pracy w Polsce, nauce języka polskiego, wsparciu działań integracyjnych itd.

Zakłady Specjalne są organizowane przez Totalizator Sportowy z ważnych powodów. W przypadku tej edycji każdy, kto nabędzie zakład, będzie mógł pomóc obywatelom Ukrainy, a jednocześnie zyskać szansę na wygraną. Aby zagrać, należy udać się do punktu LOTTO lub zagrać na stronie lotto.pl. Typuje się 5 z 45 liczb. Koszt zakładu to 10 zł (w tym 2 zł dopłaty). Wygrana będzie wypłacana za trafienie trzech, czterech lub pięciu liczb, a wysokość wygranych zależy od kwoty stawek wpłaconych przez graczy.

Wszelkie koszty organizacji gry, w tym wartość wygranych, pokrywa Totalizator Sportowy, a 8 z 10 zł wydanych przez graczy na zakład trafi na wsparcie Ukrainy. Pozostałe 2 zł to kwota dopłat, które zgodnie z obowiązującymi przepisami trafią m.in. na rozwój polskiego sportu i kultury.

Reklama

Działania pomocowe zrealizowane przez Totalizator Sportowy na rzecz Ukrainy są aktualizowane na bieżąco w specjalnej zakładce na stronie: https://www.totalizator.pl/zaangazowanie/pomoc-ukrainie/.