Szesnaście drużyn przydzielono do czterech koszyków. Kielczanie znaleźli się w drugim koszyku, razem z duńskim GOG, portugalską drużyną FC Porto i Celje Pivovarna Lasko ze Słowenii.
Wicemistrzowie Polski z Płocka losowani byli z czwartego koszyka razem z norweskim Elverum Handball, chorwackim RK PPD Zagrzeb i duńskim Aalborg Handbold. Podczas losowania obowiązywała zasada, że do jednej grupy nie mogły trafić kluby z tego samego kraju. Po dwóch przedstawicieli mają bowiem w tych rozgrywkach Francja, Niemcy, Węgry, Dania i Polska.
Ostatecznie 19-krotni mistrzowie Polski trafili do grupy B, gdzie rywalizować będą - poza Barcą i THW Kiel - z: Pick Szeged, Celje Pivovarna Lasko, HBC Nantes, Elverum Handball i Aalborg Handbold.
Rywalami Orlen Wisły Płock w grupie A, oprócz Paris Saint-Germain i niemieckiego SC Magdeburg, będą: GOG Gudme, FC Porto, Dinamo Bukareszt, Telekom Veszprem i PPD Zagrzeb.
Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w grupach bezpośrednio awansują do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 3-6 w dwumeczu zagrają o najlepszą „ósemkę”. Spotkania rozgrywane będą w środy i czwartki. Pierwsza kolejka zaplanowana została na 14, 15 września.
Final Four tradycyjnie odbędzie się w Lanxess Arena w Kolonii, 17 i 18 czerwca 2023 roku.
Liga Mistrzów w sezonie 2022/23:
Grupa A: Paris Saint-Germain (Francja), SC Magdeburg (Niemcy), GOG Gudme (Dania), FC Porto (Portugalia), Dinamo Bukareszt (Rumunia), Telekom Veszprem (Węgry), Orlen Wisła Płock (Polska), PPD Zagrzeb (Chorwacja)
Grupa B: Pick Szeged (Węgry), Barca (Hiszpania), Celje Pivovarna Lasko (Słowenia), Łomża Industria Kielce (Polska), THW Kiel (Niemcy), HBC Nantes (Francja), Elverum Handball (Norwegia), Aalborg Handbold (Dania)
Autor: Janusz Majewski
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.