Dziennik Gazeta Prawana logo

Piłkarze ręczni z Kielc i Płocka w Lidze Mistrzów zmierzą się z gigantami

1 lipca 2022, 12:10
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Alex Duyshebayev
<p>Alex Duyshebayev</p>/Shutterstock
Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów sezonu 2022/23 zagrają m.in. z hiszpańską Barcą i THW Kiel. Rywalami Orlen Wisły Płock będą m.in. Paris Saint-Germain i niemiecki SC Magdeburg. Losowanie odbyło się w piątek w Wiedniu.

Szesnaście drużyn przydzielono do czterech koszyków. Kielczanie znaleźli się w drugim koszyku, razem z duńskim GOG, portugalską drużyną FC Porto i Celje Pivovarna Lasko ze Słowenii.

Wicemistrzowie Polski z Płocka losowani byli z czwartego koszyka razem z norweskim Elverum Handball, chorwackim RK PPD Zagrzeb i duńskim Aalborg Handbold. Podczas losowania obowiązywała zasada, że do jednej grupy nie mogły trafić kluby z tego samego kraju. Po dwóch przedstawicieli mają bowiem w tych rozgrywkach Francja, Niemcy, Węgry, Dania i Polska.

Ostatecznie 19-krotni mistrzowie Polski trafili do grupy B, gdzie rywalizować będą - poza Barcą i THW Kiel - z: Pick Szeged, Celje Pivovarna Lasko, HBC Nantes, Elverum Handball i Aalborg Handbold.

Rywalami Orlen Wisły Płock w grupie A, oprócz Paris Saint-Germain i niemieckiego SC Magdeburg, będą: GOG Gudme, FC Porto, Dinamo Bukareszt, Telekom Veszprem i PPD Zagrzeb.

Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w grupach bezpośrednio awansują do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 3-6 w dwumeczu zagrają o najlepszą „ósemkę”. Spotkania rozgrywane będą w środy i czwartki. Pierwsza kolejka zaplanowana została na 14, 15 września.

Final Four tradycyjnie odbędzie się w Lanxess Arena w Kolonii, 17 i 18 czerwca 2023 roku.

Liga Mistrzów w sezonie 2022/23:
Grupa A:
Paris Saint-Germain (Francja), SC Magdeburg (Niemcy), GOG Gudme (Dania), FC Porto (Portugalia), Dinamo Bukareszt (Rumunia), Telekom Veszprem (Węgry), Orlen Wisła Płock (Polska), PPD Zagrzeb (Chorwacja)
Grupa B: Pick Szeged (Węgry), Barca (Hiszpania), Celje Pivovarna Lasko (Słowenia), Łomża Industria Kielce (Polska), THW Kiel (Niemcy), HBC Nantes (Francja), Elverum Handball (Norwegia), Aalborg Handbold (Dania)

Autor: Janusz Majewski

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLech Poznań ogłosił kolejny transfer. "Kolejorz" wydał 3 mln euro »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj