Dziennik Gazeta Prawana logo

Pierwszy taki turniej w historii odbędzie się w Polsce. Z kim zmierzą się biało-czerwoni siatkarze?

11 lipca 2022, 16:58
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Siatkówka
<p>Siatkówka</p>/shutterstock
Reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie we wtorek zmagania w pierwszych mistrzostwach Europy do lat 22, które rozegrane zostaną w Tarnowie. Biało-czerwoni zmierzą się w grupie pierwszej z Francją, Serbią oraz Austrią.

W grupie drugiej zagrają aktualni mistrzowie świata do lat 21 - Włosi, a także reprezentacje Holandii, Turcji i Czarnogóry. Siatkarze z Czarnogóry po raz pierwszy w historii tego kraju awansowali do turnieju młodzieżowego z kwalifikacji, a nie z racji bycia gospodarzem.

Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinałów i walczyć będą o medale. Do grona faworytów imprezy, poza Włochami, zalicza się podopiecznych trenera Daniela Plińskiego. Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata do lat 21 byli blisko awansu do finału, jednak ostatecznie ulegli późniejszym mistrzom 2:3. W meczu o brąz zdominowali Argentyńczyków i wygrali 3:0.

 - powiedział trener Pliński cytowany na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Kto zagra?

W składzie biało-czerwonych znajdują się m.in. przyjmujący Michał Gierżot, który był liderem drużyny na MŚ, a także atakujący Dawid Dulski, wyróżniający się w rozgrywkach 1. ligi w minionym sezonie.

W ramach przygotowań do ME polscy siatkarze rozegrali dwa sparingi z reprezentacją Holandii, oba wygrane 3:1, a następnie dwa z kadrą Turcji. Pierwszy zwyciężyli 4:0, natomiast w drugim rywale sprawili im nieco problemów i ostatecznie biało-czerwoni triumfowali dopiero po tie-breaku.

Na początek turnieju, we wtorek 12 lipca, Polacy zagrają z reprezentacją Francji.  - ocenił pierwszych rywali Polaków Pliński.

 - dodał Antoni Kwasigroch, przyjmujący polskiej reprezentacji cytowany na stronie PZPS.

Kolejnymi przeciwnikami biało-czerwonych będą Serbowie (13 lipca), a następnie Austriacy (14 lipca).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj