Polacy przegrali zaledwie o 0,011 sekundy z Włochami. Na trzecim miejscu finiszowali Litwini.

Finał dwójek kajakowych były niezwykle zacięty, bowiem o kolejności decydował fotofinisz, a różnice między pierwszą trójką wynosiły tysięczne sekundy.

Stepun i Grabowski wywalczyli już szósty medal dla biało-czerwonych w regatach w Monachium. W piątek wicemistrzyniami Starego Kontynentu zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 m. W sobotnim finale dwójek na 500 m triumfowały Karolina Naja i Anna Puławska, natomiast brązowe medale zdobyły kanadyjkarki Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska w dwójce na 500 m, kanadyjkarz Oleksii Koliadych w jedynce na 200 m i kajakarka Marta Walczykiewicz w jedynce na 200 m.

Po południu rozegrane zostaną jeszcze finały na 5000 m z udziałem dwóch reprezentantów Polski.