Dziennik Gazeta Prawana logo

Łomża Industria Kielce na trzecim miejscu w 15. edycji Super Globe

23 października 2022, 20:24
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Nicolas Tournat
<p>Nicolas Tournat</p>/Newspix
Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce wygrali w saudyjskim Dammam z egipskim Al Ahly 35:26 (16:13) i zajęli trzecie miejsce w 15. edycji Super Globe, imprezy uznawanej za klubowe mistrzostwa świata. Najskuteczniejszy w kieleckiej drużynie był zdobywca ośmiu bramek Nicolas Tournat.

W pojedynku z egipską drużyną nie zagrał Dylan Nahi, który w półfinałowym meczu z Barcą doznał kontuzji pleców. Spotkanie o trzecie miejsce w turnieju rozpoczęło się od dwóch bramek Nedima Remiliego. W piątej minucie Francuz trafił po raz trzeci i mistrzowie Polski prowadzili 5:2. Zawodnicy zdobywcy Pucharu Afryki nie zrazili się jednak takim obrotem sprawy i zaczęli grać coraz lepiej. Afrykańska drużyna w 16. min. przy wyniku 7:8 mogła doprowadzić do remisu, ale Andreas Wolff obronił rzut karny wykonywany przez Omara Hassana.

Po okresie gry bramka za bramkę wyższy bieg włączyli kielczanie. Siedem minut później do bramki rywali trafił Michał Olejniczak i polska drużyna wygrywała 12:9. Zespół z Kielc prowadził przez całą pierwsza połowę i na przerwę schodził z trzybramkowym prowadzeniem (16:13).

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Kielczanie utrzymywali dwu, trzybramkową przewagę. Ze świetnej strony pokazał się Wolff, który w ciągu dwóch minut obronił dwa rzutu karne, których pechowymi wykonawcami byli Hassan i Omar Dahroug. Zespół z Kielc podkręcił tempo i rywale zaczęli popełniać coraz więcej błędów. W 49. min po trafieniu Szymona Sićki Łomża Industria prowadziła już 26:20.

Zespół z Afryki przez ponad pięć minut nie potrafił pokonać Wolffa, który obronił jeszcze jeden rzut z linii siedmiu metrów i pozbawił rywali złudzeń co do końcowego wyniku spotkania. Podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa odnieśli pewne zwycięstwo i zajęli w klubowych mistrzostwach świata trzecie miejsce.

Łomża Industria Kielce – Al Ahly 35:26 (16:13)
Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki – Nicolas Tournat 8, Nedim Remili 5, Arciom Karalek 4, Arkadiusz Moryto 4, Szymon Sićko 4, Michał Olejniczak 3, Alex Dujshebaev 2, Miguel Sanchez-Migallon 2, Igor Karacic 1, Daniel Dujshebaev 1, Haukur Thrastarson 1, Tomasz Gębala, Szymon Wiaderny
Najwięcej bramek dla Al Ahly zdobyli: Ahmed Mesilhy 5, Omar Hassan, Ahmed Allah i Omar Dahroug po 4
Karne minuty: Łomża Industria - 8, Al Ahly – 2
Sędziowali: Robert Schulze i Tonnies Tobias (Niemcy)

Autor: Janusz Majewski

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj