Najwięcej bramek - dla Niemiec: Juri Knorr 7, Johannes Golla 6 i Julian Koster po 6; dla Egiptu: Yehia Elderaa i Ali Mohamed po 7, Omar Elwakil 5.

Zespół Niemiec, prowadzony przez trenera Alfreda Gislasona, pod koniec trzeciego kwadrans prowadził już 28:21, ale przez 10 minut nie zdołał zdobyć gola. Mistrzowie Afryki do remisu 30:30 doprowadzili na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu po rzucie Omara Elwakila. Sekundę przed końcem drugiej połowy Ali Mohamed z 9 metrów trafił w poprzeczkę.

W dogrywce szczęście uśmiechnęło się do Niemców, którzy wywalczyli prawo gry o 5. miejsce. Ich następnym rywalem będzie Norwegia

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano niemieckiego bramkarza Andreasa Wolffa, który bronił z 38-procentową skutecznością.