Oprócz niej członkami MKOl na czteroletnią kadencję zostali: była izraelska judoczka Yael Arad, węgierski polityk Balazs Fuerjes, była peruwiańska siatkarka Cecilia Villacorta, niemiecki organizator wydarzeń sportowych Michael Mronz oraz szef Tunezyjskiego Komitetu Olimpijskiego Mehrez Boussayene.

Reklama

Yeoh weszła w skład MKOl siedem miesięcy po otrzymaniu Oscara za rolę w komedii "Wszystko wszędzie naraz". 61-letnia aktorka była mistrzynią Malezji juniorek w squasha, dyscyplinie, która wejdzie do programu olimpijskiego podczas igrzysk w Los Angeles w 2028 roku.

Malezyjka rozpoczynała karierę w 1984 roku w serii filmów akcji, u boku Jackiego Chana i Maggie Cheung. W 1997 roku zagrała dziewczynę Jamesa Bonda w filmie "Jutro nie umiera nigdy", a później wystąpiła w takich hitach kinowych jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok", "Wyznania gejszy", a ostatnio w "Bajecznie bogatych Azjatach".

Reklama

Aktorka ma na swoim koncie ponad 50 filmów i przygotowuje około dziesięciu projektów, w tym "Avatar 3". Od 15 lat jest towarzyszką życia Francuza Jeana Todta, byłego dyrektora ekipy Ferrari w Formule 1 i byłego prezesa Międzynarodowej Federacji Samochodowej.