Kounkoud na ME zdobył złoty medal

Kounkoud w poniedziałek bawił się w paryskim klubie nocnym po powrocie z mistrzostw Europy, gdzie reprezentacja „Trójkolorowych” zdobyła złoty medal. Zawodnik został we wtorek zatrzymany przez policję w Paryżu pod zarzutem usiłowania gwałtu, a następnie zwolniony w środę wieczorem.

Reklama

Benoit Kounkoud "opuścił areszt policyjny bez żadnych zobowiązań", napisał jego prawnik Mario Stasi w oświadczeniu przesłanym agencji AFP. Przed śledczymi, dodał, 26-letni piłkarz ręczny "był w stanie przedstawić swoją wersję faktów bez jakiejkolwiek przemocy, w przeciwieństwie do oszczerczych donosów".

Reklama

Klub wydał oświadczenie

Stasi ostrzegł, że jego klient nie zawaha się skorzystać z prawa zasady domniemania niewinności "w drodze wszelkich postępowań sądowych". Po uchyleniu aresztu paryska prokuratura oświadczyła, że dochodzenie jest kontynuowane, aby zebrać dalsze dowody.

Kielecki klub w piątkowym oświadczeniu zawiesił zawodnika. KS Iskra Kielce S.A. informuje, że Benoit Kounkoud został odsunięty od reprezentowania barw klubu w meczach naszej drużyny do czasu wyjaśnienia sprawy przez władze francuskie – czytamy w komunikacie.

Kounkoud jest postrzegany jako potencjalny reprezentant Francji na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Francuski prawoskrzydłowy większość kariery spędził w Paris Saint-Germain. Od 2022 roku jest zawodnikiem klubu ze stolicy regionu świętokrzyskiego.