Daria Pikulik zdobyła srebrny medal olimpijski w kolarstwie torowym w omnium. Był to ostatni start reprezentanta Polski w igrzyskach w Paryżu. Pierwsze miejsce zajęła Amerykanka Jennifer Valente, a trzecie Nowozelandka Ally Wollaston. To dziesiąty medal, a czwarty srebrny, wywalczony przez reprezentantów Polski w Paryżu.

Daria Pikulik wywalczyła 308. w historii medal dla Polski w letnich igrzyskach olimpijskich. Po srebro sięgnęła w kolarstwie torowym w komnkurencji omnium. To 12. medal biało-czerwonych w tej dyscyplinie, w której nigdy nie stanęli na najwyższym stopniu podium. Pod tym względem najlepiej Polacy spisują się w lekkoatletyce - zdobyli 67 medali, w tym 29 złotych, 20 srebrnych i 18 brązowych.

Drugie miejsce w zestawieniu dyscyplin zajmuje boks z 44 miejscami na podium (8-10-26), a trzecia pozycja należy do podnoszenia ciężarów – 34 medale, w tym sześć z najcenniejszego kruszcu. Na łączny dorobek 308 medali w 21 dyscyplinach składają się 73 złote, 93 srebrne i 142 brązowe.