Piłkarze Galatasaray Stambuł i Anderlechtu Bruksela zapewnili sobie na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Bardzo blisko tego celu są również Ajax Amsterdam, Sporting Lizbona, Panathinaikos Ateny i Hapoel Tel Awiw.

W meczu grupy D Heerenveen - Hertha Berlin (2:3) bohaterem gości okazał się Artur Wichniarek, który w 90. minucie zdobył decydującą bramkę. Były napastnik reprezentacji Polski grał całe spotkanie, a od 72. minuty na boisku występował pomocnik Herthy (grający również w obronie, a kiedyś... w ataku) Łukasz Piszczek.

W grupie C bramkarz Celtiku Glasgow Łukasz Załuska (zastępujący kontuzjowanego Artura Boruca) uchronił swój zespół od porażki z HSV. Mecz w Hamburgu zakończył się bezbramkowym remisem.

Całe spotkanie w barwach Lille rozegrał Ludovic Obraniak, ale jego Lille przegrał wyjazdowy mecz grupy B z Genoą 2:3.W tej samej grupie doszło do niespodzianki w Pradze, gdzie grająca od 48. minuty w dziesiątkę Slavia zremisowała z Valencią 2:2. Niespodzianka jest tym większa, że do 79. minuty faworyzowani goście z Hiszpanii prowadzili 2:0.