Bayern uległ na wyjeździe Eintrachtowi Frankfurt 1:2. Wprawdzie do 87. minuty faworyzowani goście prowadzili po golu Miroslava Klosego, ale w końcówce spotkania gospodarze zdobyli dwie bramki. W ten sposób Eintracht przerwał imponującą serię Bayernu, który nie przegrał 19 poprzednich meczów ligowych.

W najciekawszym sobotnim spotkaniu 27. kolejki Borussia Dortmund nieoczekiwanie łatwo wygrała u siebie 3:0 z Bayerem Leverkusen. Bohaterem spotkania był Argentyńczyk Lucas Barrios, zdobywca dwóch goli. Pomocnik gospodarzy Jakub Błaszczykowski został zmieniony w 90. minucie.

W niedzielę zajmujący drugie miejsce w tabeli piłkarze Schalke zagrają na wyjeździe z ćwierćfinalistą Pucharu UEFA - HSV Hamburg. W przypadku zwycięstwa drużyna z Gelsenkirchen zostanie nowym liderem (teraz traci do Bayernu dwa punkty).