Spotkanie na Sycylii rozpoczęło się dla Interu znakomicie. Drużyna, która w minionym tygodniu awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, prowadziła od 11. minuty po golu z rzutu karnego Diego Milito (faulowany był Lucio).

Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko. W 24. minucie do wyrównania doprowadził Urugwajczyk Edinson Cavani.

Piłkarze Interu, obrońcy mistrzowskiego tytułu, w ostatnich siedmiu ligowych spotkaniach odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo. Tymczasem wicelider rozgrywek AC Milan, który traci do lokalnego rywala już tylko dwa punkty, w niedzielę podejmie Napoli.

Pogoń za Interem kontynuuje również trzecia w tabeli AS Roma. W sobotę rzymianie wygrali u siebie z Udinese 4:2, a trzy gole dla gospodarzy zdobył Czarnogórzec Mirko Vucinic. Z kolei w ekipie gości dwa trafienia zaliczył Antonio Di Natale, zdecydowanie najskuteczniejszy dotychczas piłkarz sezonu (21 bramek).