Dziennik Gazeta Prawana logo

Polska wyżej w rankingu FIFA

26 maja 2010, 11:21
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Reprezentacja Polski awansowała z 58. na 57. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej, które dzieli z Kanadą. Na ośmiu czołowych pozycjach nie nastąpiły żadne zmiany. Nadal liderem jest Brazylia, która wyprzedza mistrza Europy Hiszpanię.

Brazylijczycy plasują się na pierwszej pozycji po raz siódmy w historii.

Na trzecim miejscu są Portugalczycy, najwyższym od początku rankingu, a na czwartym Holendrzy. Mistrzowie świata Włosi oraz Niemcy utrzymali pozycje - odpowiednio piąte i szóste. Czołową dziesiątkę zamyka Chorwacja.

Polska i Kanada (spadła o jedną lokatę) mają po 567 punktów. Przed Polską i Kanadą są Tunezja i Boliwia - strata sześć punktów. Gospodarze turnieju finałowego mistrzostw świata 2010 - RPA awansowali o siedem "oczek" i plasują się na 90. miejscu.

Najbliższymi rywalami kadry prowadzonej przez Franciszka Smudę będą 29 maja Finowie (54.), 2 czerwca Serbowie (19.) i 8 czerwca Hiszpanie (2.).Czołówka rankingu FIFA na dzień 27 maja 2010 roku:

1. ( 1.) Brazylia 1611 pkt
2. ( 2.) Hiszpania 1565
3. ( 3.) Portugalia 1249
4. ( 4.) Holandia 1221
5. ( 5.) Włochy 1184
6. ( 6.) Niemcy 1107
7. ( 7.) Argentyna 1084
8. ( 8.) Anglia 1068
9. ( 10.) Francja 1044
10. ( 9.) Chorwacja 1052
...
19. (16.) Serbia 916
54. (49.) Finlandia 605
57. (58.) Polska 567

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj