W pierwszej części spotkania zdecydowanie przeważała Sevilla (zdobywca Pucharu UEFA), która udokumentowała przewagę bramką w 14. minucie, a jej strzelcem był Renato. Druga połowa należała jednak do Milanu (triumfator Ligi Mistrzów). Dziesięć minut po zmianie stron wyrównał Filippo Inzaghi, po podaniu Gennaro Gattuso. Niespełna siedem minut później na 2:1 pięknym strzałem podwyższył Czech Marek Jankulovski.

W końcówce spotkania sędzia podyktował rzut karny dla włoskiego zespołu za faul Ivicy Dragutinovica na Kace. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany. Jego strzał obronił Andres Palop, jednak przy dobitce Brazylijczyka był już bezradny.

FC Sevilla - AC Milan 1:3 (1:0)
Bramki: Renato (15) - Filippo Inzaghi (55), Marek Jankulovski (62), Kaka (87).

Sevilla: Andres Palop - Daniel Alves, Duda (75-Enzo Maresca), Julien Escude (Luis Fabiano), Ivica Dragutinovic - Jesus Navas, Seydou Keita, Christian Poulsen, Jose Luis Marti (65-Aleksander Kierżakow) - Renato, Frederic Kanoute;

Milan: Dida - Massimo Oddo, Marek Jankulovski, Alessandro Nesta, Kacha Kaładze - Gennaro Gattuso (73-Emerson), Andrea Pirlo (89-Cristian Brocchi), Massimo Ambrosini, Clarence Seedorf - Kaka - Filippo Inzaghi (88-Alberto Gilardino).